Football       Ice Hockey       Basketball       Tennis       Baseball       Golf       Bicycle Racing       Racing       Other

2:00 National Event
Equestrianism
Racing, Australia
2:00 ITF Tour
Tennis
ITF Tour, Karuizawa
3:00 ITF Tour
Tennis
ITF Tour, Singapore
4:45 AFL
Australian Football
Western Bulldogs – St Kilda [+3]  
5:00 Japanese J2 League
Football
Renofa – Machida Zelvia
5:00 Friendly Tournament
Football
Saut Hobart – Olimpia Uorriorz
5:30 Friendly Tournament
Football
Lambton Jaffas – Hamilton Olympic
5:30 Friendly Tournament
Football
Valentine Phoenix – Charlstaun Siti Blys
5:30 Friendly Tournament
Football
Adamstown Rosebuds – Newcastle Jets U-21
6:00 NPB
Baseball
Chiba Marines – Orix Buffaloes
6:00 NPB
Baseball
Chunichi Dragons – Tokyo Yakult Swallows
6:00 NPB
Baseball
Hanshin Tigers – Yokohama BayStars
6:00 NPB
Baseball
Rakuten Eagles – Seibu Lions
6:00 ATP Challenger Tour
Tennis
Ricardas Berankis – Yannick Hanfmann
6:00 ATP Challenger Tour
Tennis
ATP Challenger, Shymkent
6:00 Japanese J League
Football
Shimizu – Yokohama Marinos
6:00 Japanese J League
Football
Hiroshima – Iwata
6:15 Super 15
Rugby Union
Sunwolves – Cheetahs [+1]  
6:30 Friendly Tournament
Football
Vest Torrens Birkalla – Metrostars
6:30 TT Cup
Table Tennis
TT Cup
7:00 National Event
Cycling
Race Horizon Park [+1]  
7:00 FEI
Equestrianism
CVI Ebreichsdorf
7:00 NPB
Baseball
Hokkaido Fighters – Fukuoka Hawks
7:00 Bench press
Weightlifting
2017 World Championships
7:00 Japanese J2 League
Football
JEF United – Ehime
7:00 Japanese J League
Football
Kashiwa – Omiya
7:00 Japanese J2 League
Football
Kyoto – Gifu


Upcoming Broadcasts:

7:10 Japanese BJ League
Basketball
Brave Thunders – Tochigi
7:20 Canoe Sprint
Canoe Racing
World Cup, Szeged
7:35 AFL
Australian Football
Melbourne – Gold Coast
8:00 ITF Tour
Tennis
ITF Tour, Netanya
8:00 Japanese J2 League
Football
Shonan Bellmare – Montedio Yamagata
8:00 ITTF
Table Tennis
Polish Junior Championships
8:00 PBA Commissioner's Cup
Basketball
Road Warriors – Phoenix Petroleum
8:00 Japanese J2 League
Football
Tokushima Vortis – Kamatamare Sanuki
8:00 South Korean K-League
Football
Jeonbuk Motors – Suwon
8:00 New Zealandish Championship
Basketball
Taranaki Mauntineyrs – Hawke-Bay Hawke
8:00 New Zealandish Championship
Basketball
Canterbury Rams – Southland Sharks
8:00 Smart Beach Tour
Beach Volleyball
Smart Beach Tour 2017
8:00 Master Tour
Table Tennis
Master Tour TT
8:30 Chinese Super League
Football
Guizhou Zhicheng – Jiangsu Suning
8:30 3x3
Basketball
Asian Cup U-18
8:30 Australian NRL
Rugby League
Warriors – Broncos
8:30 Chinese Super League
Football
Liaoning – Yanbian Funde
8:35 Super 15
Rugby Union
Highlanders – Waratahs
8:45 Audi TT Cup
Racing
Audi TT, Nuerburgring
9:00 World Cup U-20
Football
Portugal U-20 – Iran U-20
9:00 KBO
Baseball
NC Dinos – Hanwa Eagles
9:00 KBO
Baseball
SK Wyverns – LG Twins
9:00 Renault World Series
Racing
Formula Renault, Silverstone
9:00 World Cup U-20
Football
Costa Rica U-20 – Zambia U-20
9:00 KBO
Baseball
Doosan Bears – KT Wiz
9:00 Renault
Racing
Formula Renault, Monte Carlo
9:00 ITF Tour
Tennis
ITF Tour, Most
9:00 KBO
Baseball
Nexen Heroes – Samsung Lions
9:00 KBO
Baseball
Kia Tigers – Lotte Giants
10:00 NPB
Baseball
Yomiuri Giants – Hiroshima Carp
10:00 Japanese J2 League
Football
Yokohama FC – Nagoya
10:00 South Korean K-League
Football
Pohang – Gangwon
10:00 Formula 1
Racing
Monaco Grand Prix
10:00 WTA Tour
Tennis
N.Melichar/A.Smith – K.Flipkens/J.Larsson
10:15 PBA Commissioner's Cup
Basketball
San Miguel – Alaska Aces
10:15 FIA WTCC
Racing
FIA WTCC, Nurburgring
10:25 AFL
Australian Football
Richmond – Essendon
10:30 WTA Tour
Tennis
WTA Tour, Nuremberg
10:30 Ukrainian Extra-Liga
Futsal
Lokomotiv Kharkiv – HIT Kiev
10:30 Superbike World Championship
Racing
Superbike, Donington
10:30 Australian NRL
Rugby League
Sharks – Bulldogs
10:40 AFL
Australian Football
Adelaide – Fremantle
10:45 Super 15
Rugby Union
Rebels – Crusaders
10:50 National Event
Racing
Russian Circuit Racing Series
11:00 Japanese J2 League
Football
V-Varen Nagasaki – Tokyo Verdy
11:00 South Korean K-League
Football
Gwangju – Jeju United
11:00 DSB
Sailing
DSB, Lindau
11:00 ATP Tour
Tennis
ATP Tour, Geneva
11:00 WTA Tour
Tennis
WTA Tour, Strasbourg
11:00 Japanese J League
Football
Sagan Tosu – Consadole Sapporo
11:00 ODI
Cricket
England – South Africa
11:00 South Korean K-League
Football
Seoul – Ulsan
11:15 ATP Tour
Tennis
ATP Tour, Lyon
11:15 ATP Tour
Tennis
A.Molteni/A.Shamasdin – M.Daniell / M.Demoliner
11:30 WTA Tour
Tennis
Y.Chan / H.Chan – A.Barty/C.Dellacqua
12:00 World Cup U-20
Football
Uruguay U-20 – South Africa U-20
12:00 Thai Premier League
Football
Ratchaburi – Thai Honda
12:00 European Tour
Golf
BMW PGA Championship
12:00 World Cup U-20
Football
Japan U-20 – Italy U-20
12:00 Russian Cup
Handball
Zvezda – Astrahanochka
12:00 Ukrainian Vysha Liga
Basketball
Khimik-2 – KDPU
12:15 FEI
Equestrianism
CVI Ebreichsdorf
12:15 Grand Tour
Cycling
Giro d'Italia
12:30 WTA Tour
Tennis
Kiki Bertens – Barbora Krejcikova
12:30 ATP Challenger Tour
Tennis
ATP Challanger, Mestre
12:30 Renault World Series
Racing
Formula Renault, Jerez
12:35 Chinese Super League
Football
Tianjin Quanjian – Tianjin Teda
12:35 Chinese Super League
Football
Hebei China Fortune – Changchun Yatai
12:35 Chinese Super League
Football
Shanghai East Asia – Beijing Guoan
12:55 Canoe Sprint
Canoe Racing
World Cup, Szeged
13:00 Women. Russian Cup
Football
ZhFK Chelsi – Parusa Baltiki
13:00 Finnish Veikkausliiga
Football
Kemi Kings – VPS Vaasa
13:00 BDO
Darts
World Trophy
13:00 Thai Premier League
Football
BEC Tero Sasana – Chonburi
13:00 Formula 1
Racing
Monaco Grand Prix
13:00 Finnish Veikkausliiga
Football
HIFK – Inter Turku
13:00 Thai Premier League
Football
Buriram – Bangkok Utd
13:00 Radical Challenge Championship
Racing
Radical Challenge, Spa-Francorchamps
13:00 Friendly Tournament
Ice Hockey
Russia 2 U-20 – Latvia U-20
13:00 Finnish Veikkausliiga
Football
Lahti – HJK
13:30 ETCC
Racing
FIA ETCC, Nuerburgring
13:30 ATP Tour
Tennis
Tomas Berdych – Jo-Wilfried Tsonga
13:30 FIVB World Tour
Beach Volleyball
Lucerne Open
13:30 ITF Tour
Tennis
ITF Tour, Caserta
13:30 National Event
Equestrianism
Racing, United Kingdom
14:00 Polish II Liga
Football
Rakow Czestochowa – Odra Opole
14:00 Russia
Handball
University-Neva – Chekhovskie Medvedi
14:00 Polish II Liga
Football
Olimpia Zambrow – Olimpia Elblag
14:00 Turkish Super League
Football
Konyaspor – Akhisar
14:00 ATP Tour
Tennis
Stanislas Wawrinka – Mischa Zverev
14:00 Turkish Super League
Football
Kasimpasa – Antalyaspor
14:00 ATP Challenger Tour
Tennis
Zdenek Kolar – Sebastian Ofner
14:00 Belarusian Premier League
Football
Naftan – Minsk
14:00 Latvian Virsliga
Football
Jelgava – Ventspils
14:00 Norwegian Adeccoligaen
Football
Start – Jerv
14:00 WTA Tour
Tennis
Samantha Stosur – Daria Gavrilova
14:00 World Championship
Volleyball
Serbia – Norway
14:00 World Championship
Volleyball
Portugal – Georgia
14:00 World Championship
Volleyball
Iceland – Ukraine
14:00 World Championship
Volleyball
Luxembourg – Moldova
14:00 Thai Premier League
Football
Sisaket – Port
14:00 World Championship
Volleyball
Montenegro – Romania
14:00 NASCAR
Racing
Sprint Cup
14:00 Kazakh Premier League
Football
Taraz – Tobol
14:00 Armenian Premier League
Football
Pyunik – Ararat
14:00 24 Hours Nuerburgring
Racing
24 Hours Nuerburgring
14:00 Estonian Cup
Football
Tallinn – Tammeka
14:00 UCI Tour
Cycling
Tour of Belgium
14:00 Kazakh Premier League
Football
Aktobe – Irtysh Pavlodar
14:00 World Championship
Volleyball
Northern Ireland – Sweden
14:05 Super 15
Rugby Union
Blue Bulls – Hurricanes
14:30 English Premiership
Rugby Union
London Wasps – Exeter Chiefs
14:30 Friendly Tournament
Football
Uzbekistan U-21 – Russia U-21
14:30 EuroFormula Open
Racing
EuroFormula, Spa
14:30 Indonesia Super League
Football
PS TNI – Persela Lamongan
14:30 Indonesia Super League
Football
Sriwijaya – Madura United
14:30 Friendly Tournament
Field Hockey
Den Bosch – Amsterdam
14:30 Women. World Championship
Volleyball
Cyprus – Iceland
14:30 RFL Championship
Rugby League
Oldham Roughyeds – Rochdale Hornets
14:30 ITTF
Table Tennis
Polish Junior Championships
14:30 Women. Friendly Match
Basketball
Czech Republic – China
15:00 Swedish Allsvenskan
Football
Kalmar – Sundsvall
15:00 Finnish Veikkausliiga
Football
RoPS – KuPS Kuopio
15:00 Finnish Veikkausliiga
Football
Jyvaskyla – Ilves
15:00 Friendly Tournament
Floorball
All-Star Game
15:00 Ukrainian Second League
Football
Real Pharma – Rukh Vynnyky
15:00 Swedish Superettan
Football
Dalkurd – Atvidaberg
15:00 Swedish Superettan
Football
Varberg – Falkenbergs
15:00 Spanish Segunda Division
Football
Huesca – Lugo
15:00 Russian Cup
Handball
Kuban – Rostov-Don
15:00 Ukrainian Second League
Football
Balkany Zorya – Zhemchuzhyna Odesa
15:00 Swedish Allsvenskan
Football
Djurgardens – Eskilstuna City
15:00 Women. Deutschland Cup
Handball
Bietigheim – Buxtehuder
15:00 Georgian Erovnuli Liga
Football
Kolkheti-1913 – Dila
15:00 Icelandic Urvalsdeild
Football
Akureyri – Vikingur Reykjavik
15:00 Croatian Prva HNL
Football
Inter Zapresic – Istra 1961
15:00 Ukrainian First League
Football
Skala – Poltava
15:00 Ukrainian First League
Football
Hirnyk-Sport – Arsenal Kiev
15:00 Ukrainian First League
Football
Desna – Obolon
15:00 Ukrainian First League
Football
Avangard – Illichivets
15:00 Ukrainian First League
Football
Kolos Kovalivka – Mykolaiv
15:00 Ukrainian First League
Football
Ternopol – Naftovyk
15:00 Ukrainian First League
Football
Veres – Cherkaskyi Dnipro
15:00 Ukrainian First League
Football
Bukovyna – Helios
15:00 Scottish Cup
Football
Celtic – Aberdeen
15:00 Ukrainian Premier League
Football
Zirka Kropyvnytskyi – Stal Kamianske
15:00 Ukrainian Premier League
Football
Vorskla – Dnipro
15:00 Ukrainian Premier League
Football
Volyn – Karpaty
15:00 Swedish Superettan
Football
Norrby IF – Frej
15:00 VTB United League
Basketball
Zenit – Khimki
15:00 Belarusian Premier League
Football
Slutsk – Slavia-Mozyr
15:00 Women. Deutschland Cup
Handball
Thueringer HC – Metzingen
15:00 Ukrainian First League
Football
Inhulets – Sumy
15:05 NASCAR
Racing
Xfinity Series
15:05 GP2 Series
Racing
GP2, Monaco
15:15 Women
Football
Sand SC – Wolfsburg
15:30 GT Open
Racing
GT Open, Spa
15:55 Slovenian PrvaLiga
Football
Koper – Gorica
15:55 Slovenian PrvaLiga
Football
Maribor – Krsko
15:55 Slovenian PrvaLiga
Football
Olimpija – Aluminij
15:55 Slovenian PrvaLiga
Football
Rudar Velenje – Radomlje
15:55 Slovenian PrvaLiga
Football
Domzale – Celje
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Slovan Liberec – Mlada Boleslav
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Balonman Cangas – Bidasoa
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Villa de Aranda – Ademar
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Benidorm – Puente Genil
16:00 Finnish Veikkausliiga
Football
SJK – Mariehamn
16:00 Turkish Super League
Football
Istanbul BB – Adanaspor
16:00 ATP Challenger Tour
Tennis
Blake Mott – Joao Domingues
16:00 Women. Czech WHIL
Handball
Sokol Poruba – Olomouc
16:00 Belarusian Premier League
Football
Torpedo Zhodino – Gomel
16:00 Boxing
Boxing
Maxim Vlasov – Benki Mwakalebela
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Slavia Praha – Brno
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Viktoria Plzen – Vysocina
16:00 Albanian Kategoria Superiore
Football
Vllaznia – Tirana
16:00 Albanian Kategoria Superiore
Football
Laci – Teuta
16:00 Albanian Kategoria Superiore
Football
Luftetari – Kukesi
16:00 Albanian Kategoria Superiore
Football
Skenderbeu – Partizani Tirana
16:00 Albanian Kategoria Superiore
Football
Korabi – Flamurtari
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Teplice – Dukla Praha
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Karvina – Jablonec
16:00 Armenian Premier League
Football
Gandzasar – Banants
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Hradec Kralove – Bohemians 1905
16:00 UCI Tour
Cycling
Tour des Fjords
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Slovacko – Sparta Praha
16:00 Czech Gambrinus Liga
Football
Pribram – Zlin
16:00 German Bundesliga
Basketball
Ratiopharm – Oldenburg
16:00 Women. Swiss National League A
Handball
Stans – Hercogenburg
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Valladolid – Puerto Sagunto
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Naturhouse La Rioja – SinFin
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Barcelona – Huesca
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
Guadalajara – Granollers
16:00 Bulgarian NBL
Basketball
Beroe – Akademik Sofia
16:00 Spanish Liga ASOBAL
Handball
GlobalCaja C. Encantada – Anaitasuna
16:00 Latvian Virsliga
Football
FK Riga – Spartaks
16:15 Super 15
Rugby Union
Sharks – Stormers
16:30 NASCAR
Racing
Sprint Cup
16:30 World Championship
Volleyball
Cyprus – Czech Republic
16:30 Swiss National League A
Basketball
Monthey – LuganoTajgerz
16:30 World Championship
Volleyball
France – Azerbaijan
16:30 World Championship
Volleyball
Denmark – Croatia
16:30 Women. Czech WHIL
Handball
Banik Most – Slavia Praha
16:30 World Championship
Volleyball
Israel – Slovenia
16:30 World Championship
Volleyball
Austria – Netherlands
16:30 Friendly Tournament
Ice Hockey
Switzerland U-20 – Rossia-1 do 20
16:45 Women. Friendly Match
Basketball
Serbia – Latvia
16:45 Super League
Rugby League
London Broncos – Featherstone Rovers
16:45 Speedway
Racing
Speedway Grand Prix
17:00 Polish Ekstraklasa
Football
Gornik Leczna – Zaglebie Lubin
17:00 Polish Ekstraklasa
Football
Slask – Cracovie
17:00 Portuguese Liga Vitalis
Football
Praiense – Leixoes
17:00 Portuguese Liga Vitalis
Football
Viseu – Merelinense
17:00 Italian Serie A
Football
Atalanta – Chievo
17:00 Spanish Segunda Division
Football
Almeria – Mirandes
17:00 Polish Ekstraklasa
Football
Arka Gdynia – Ruch Chorzow
17:00 Spanish Segunda Division
Football
Valladolid – Getafe
17:00 Spanish Segunda Division
Football
Sevilla II – Cadiz
17:00 Polish Ekstraklasa
Football
Simulcast
17:00 Italian Serie A
Football
Bologna – Juventus
17:00 Spanish ACB League
Basketball
Valencia – Barcelona
17:00 Polish Ekstraklasa
Football
Piast Gliwice – Plock
17:00 Norwegian Tippeligaen
Football
Sandefjord – Odd Grenland
17:00 Swedish Superettan
Football
Degerfors – GAIS
17:00 Czech Extraliga
Handball
Zubri – Mesto Lovosice
17:00 Women. Czech WHIL
Handball
Slovan Duslo Sala – Iuventa Michalovce
17:00 Women. Friendly Match
Basketball
Slovenia – Poland
17:00 Women. Czech WHIL
Handball
Presov – Partizanske
17:00 Grand Slam Tournament
Tennis
Roland Garros, Qualification
17:00 Icelandic Urvalsdeild
Football
Vestmannaeyjar – Akranes
17:00 Women. Friendly Match
Basketball
Russia – Hungary
17:00 Swedish Allsvenskan
Football
Norrkoping – Halmstad
17:00 Serbian Cup
Football
Partizan – Crvena Zvezda
17:00 Women. Czech WHIL
Handball
Zlin HC – Sokol Pisek
17:00 Women. World Championship
Volleyball
Slovakia – Serbia
17:00 Turkish Super League
Football
Fenerbahce – Trabzonspor
17:00 World Championship
Volleyball
Hungary – Estonia
17:30 Boxing
Boxing
Konstantin Piternov – Zaurbek Baysangurov
17:30 Pro 12
Rugby Union
Munster – Scarlets
17:30 English FA Cup
Football
Arsenal – Chelsea
17:30 French Top 14
Rugby Union
Clermont – Racing 92
18:00 NASCAR
Racing
XFINITY Series Hisense 4K TV 300
18:00 Swiss Challenge League
Football
Schaffhausen – Zurich
18:00 Turkish Basketball League
Basketball
Anadolu Efes – Galatasaray
18:00 Champions Tour
Golf
KitchenAid Senior
18:00 America's Cup World Series
Sailing
35th America's Cup
18:00 German Bundesliga
Handball
Balingen-Weilstetten – Frisch Auf Goppingen
18:00 German Bundesliga
Handball
Wetzlar – Erlangen
18:00 German Bundesliga
Handball
Gummersbach – Bergischer HC
18:00 German Bundesliga
Handball
Melsungen – Lemgo
18:00 Women. Friendly Match
Basketball
Canada – Japan
18:00 Ecuadorian Serie A
Football
El Nacional – Clan Juvenil
18:00 Italian Serie A
Handball
Bozen – Junior Fasano
18:00 Argentinian Primera Division
Football
Colon Santa Fe – Gimnasia LP
18:00 Croatian Prva HNL
Football
Dinamo Zagreb – Rijeka
18:00 Bulgarian A PFG
Football
Vereya – Botev Plovdiv
18:00 PGA Tour
Golf
Dean and Deluca Invitational
18:00 Spanish Division de Honor
Handball
Cleba Leon – Bera Bera
18:00 Spanish Division de Honor
Handball
Atletico Guardes – BM Granollers
18:05 MLB
Baseball
Oakland – NY Yankees
18:07 MLB
Baseball
Texas – Toronto
18:30 Peruvian Primera Division
Football
Ayacucho – Comersiantes Unidos
18:30 Austrian Basketball League
Basketball
Gunners Oberwart – Kapfenberg Bulls
18:30 ITTF
Table Tennis
Polish Junior Championships
18:45 Romanian Cup
Football
Voluntari – Astra Giurgiu
19:00 German DFB Pokal
Football
Eintracht – Dortmund
19:00 World Championship
Volleyball
Switzerland – Belarus
19:00 World Championship
Volleyball
Finland – Spain
19:00 USL
Football
Ottawa Fury – Richmond Kickers
19:00 World Championship
Volleyball
Belgium – Latvia
19:00 World Championship
Volleyball
Slovakia – Greece
19:00 Super League
Rugby League
Hull Kingston Rovers – Bradford Bulls
19:10 MLB
Baseball
Tampa Bay – Minnesota
19:10 MLB
Baseball
Detroit – Chi White Sox
19:15 German Bundesliga
Handball
1898 Stuttgart – Fuechse Berlin
19:30 Women. Argentinian Primera Division
Football
Excursionistas – Defensores del Chaco
19:30 Women. World Championship
Volleyball
Poland – Czech Republic
19:30 World Championship
Volleyball
Russia – Kosovo
19:30 Argentinian Primera B
Football
All Boys – San Martin
19:30 Italian Serie B
Football
Benevento – Perugia
19:30 Women. Friendly Match
Basketball
Italy – Belgium
19:30 Argentinian Primera B
Football
Brown – Estudiantes de San Luis
19:30 Belgian Jupiler League
Football
Racing Genk – Sint-Truiden
19:30 Belgian Championships
Basketball
Brussels – Antwerp
19:30 American MLS
Football
Seattle – Portland
19:30 World Championship
Volleyball
Turkey – Germany
19:45 Italian Lega Basket
Basketball
Milan – Trento
20:00 PGA Tour
Golf
Dean and Deluca Invitational
20:00 Boxing
Boxing
George Groves – Fedor Chudinov
20:00 LPGA Tour
Golf
Volvik Championship
20:00 Brazilian Serie A
Football
Vasco de Gama – Fluminense
20:00 Coupe de France
Football
Angers – PSG
20:00 Argentinian Primera C
Football
Canuelas – Defensores Unidos
20:00 Argentinian Primera C
Football
Sportivo Barracas – Sacachispas
20:00 Bolivian Primera Division
Football
Nacional Potosi – Guabira
20:15 Argentinian Primera Division
Football
Banfield – Temperley
20:30 Brazilian Serie B
Football
ABC – Vila Nova
20:30 Copa del Rey
Football
Barcelona – Alaves
20:30 Brazilian Serie B
Football
Paysandu – Internacional-RS
20:30 Brazilian Serie B
Football
Londrina – Luverdense
20:30 Brazilian Serie B
Football
Nautico – Ceara
21:00 Ecuadorian Serie A
Football
Fuerza Amarilla – River Plate Guayaquil
21:00 Argentinian Primera B
Football
Atletico Parana – Douglas Haig
21:00 Peruvian Primera Division
Football
Sporting Cristal – Sport Huancayo
21:00 IAAF Diamond League
Athletics
Diamond League, Eugene
21:00 Boxing
Boxing
Kell Brook – Errol Spence
21:05 MLB
Baseball
Cincinnati – Philadelphia
21:05 MLB
Baseball
San Diego – Washington
21:05 MLB
Baseball
Seattle – Boston
21:10 MLB
Baseball
Kansas City – Cleveland
21:10 MLB
Baseball
LA Angels – Miami
21:10 MLB
Baseball
Arizona – Milwaukee
21:15 Argentinian Primera Division
Football
Newell's Old Boys – Olimpo
21:30 National Event
Equestrianism
Racing, USA
22:00 USL
Football
Cincinnati – Toronto II
22:40 Super 15
Rugby Union
Jaguares – Brumbies
23:00 Paraguayan Primera Division
Football
Rubio Nu – Club Olimpia
23:00 24 Hours Nuerburgring
Racing
24 Hours Nuerburgring
23:00 Uruguayan Primera Division
Football
Penarol – Fenix
23:00 Motocross
Racing
AMA Pro Motocross
23:00 WNBA
Basketball
LA Sparks – Atlanta Dream
23:00 Brazilian Serie B
Football
Juventude – Parana
23:00 Brazilian Serie A
Football
Sao Paolo – Palmeiras
23:30 Argentinian Primera Division
Football
Huracan – Boca Juniors
23:30 Argentinian Primera Division
Football
San Martin SJ – Sarmiento
23:45 Peruvian Primera Division
Football
Sport Rosario – Deportivo Municipal
0:00 Colombian League
Football
Deportive Cali – Millonarios
0:00 Argentinian LNB
Basketball
Quilmes – Bahia Estudiantes
0:00 NASL
Football
New York Cosmos – San Francisco Deltas
0:00 Colombian League
Football
Santa Fe – Alianza Petrolera
0:00 Colombian League
Football
Rionegro Aguilas – Jaguares Cordoba
0:00 Colombian League
Football
Atl. Bucaramanga – America de Cali
0:00 Friendly Match
Football
Honduras – Salvador
0:00 AHL
Ice Hockey
San Jose Barracuda – Grand Rapids Gr.
0:00 American MLS
Football
Vancouver – DC United
0:00 AFL
American Football
Cleveland Gladiators – Baltimore
0:00 AHL
Ice Hockey
Providence – Syracuse Crunch
0:15 MLB
Baseball
NY Mets – Pittsburgh
0:15 MLB
Baseball
Chi Cubs – LA Dodgers
0:15 MLB
Baseball
Baltimore – Houston
0:30 American MLS
Football
New York – New England
0:30 NASL
Football
Miami – Puerto-Rico FC
0:30 Friendly Match
Football
Mexico – Croatia
0:30 USL
Football
Orlando City II – Charlotte Independence
0:30 USL
Football
Tampa Bay – Saint Louis FC
1:00 American MLS
Football
Minnesota – Orlando City
1:00 USL
Football
Colorado Springs – Reno 1868
1:00 Brazilian Serie A
Football
Vitoria – Coritiba
1:00 American MLS
Football
Colorado – Kansas City
1:00 American MLS
Football
Real Salt Lake – Philadelphia
1:00 Argentinian LNB
Basketball
Instituto – Ciclista Olimpico
1:00 Argentinian LNB
Basketball
Libertad – Regatas Corrientes
1:15 Argentinian Primera Division
Football
Racing Club – San Lorenzo
1:30 Argentinian LNB
Basketball
Gimnasia – Argentino Junin
1:30 USL
Football
Tulsa Roughnecks – Portland II
2:00 Peruvian Primera Division
Football
Academia Cantolao – Alianza Atletico
2:00 NASL
Football
Edmonton – Indy Eleven
2:00 National Event
Equestrianism
Racing, Australia
2:00 Guatemalan Liga Mayor A
Football
Municipal – Guastatoya
2:10 MLB
Baseball
Saint-Louis – Colorado
3:00 American MLS
Football
San Jose – Los Angeles
3:00 WNBA
Basketball
Dallas Wings – Phoenix Mercury
3:05 MLB
Baseball
Atlanta – San Francisco